O NAS

KONTAKT

URODA

GŁÓWNA

Zapisuję się!

Zobacz relację z Vip Shopping!

ROZWÓJ OSOBISTY


Trzy kroki do pewności siebie. 


Do mojego biura weszła atrakcyjna kobieta. Wysoka, ładna i dość stanowcza. Kiedy umawiała się ze mną na spotkanie, jej głos był dość zdecydowany. Chciała porozmawiać, ponieważ koleżanka z pracy powiedziała, że zmieniłam jej życie. Ona pragnęła również zmienić swoje. Jednak z pozoru jej życie było idealne. Kiedy usiadła na wygodnej kanapie, próbowała jeszcze grać wyuczoną rolę, ale po kilkunastu minutach zamilkła i rozpłakała się. Zadałam jedno konkretne pytanie, na które nieśmiało odpowiedziała. Tym razem innym już głosem. Okazało się, że nie akceptowała siebie i nie szanowała.  Z powodu wielu niewspierających przekonań, jej samoocena była na dość niskim poziomie. Nie umiała budować relacji i miała problem z pieniędzmi. Wszystko przychodziło i odchodziło. To co innym wydawało się pewnością siebie, tak naprawdę było agresją, która towarzyszyła jej od dziecka. Był to sposób na walkę ze słabościami i próbą pokazania swojej siły. Była typową siłaczką, która wciąż coś próbowała innym udowodnić, zapominając w tym wszystkim o sobie. 

 

Skoro czytasz ten tekst, być może i Ty nie jesteś pewna siebie? Szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci zmienić siebie i żyć tak, żebyś była szczęśliwsza? W tym artykule znajdziesz podpowiedź. Pamiętaj jednak, że praca nad sobą to długi i trudny proces, który warto przejść i cieszyć się lepszym życiem.

 

Kiedy patrzysz na kogoś, kim nie jesteś, może wydawać Ci się, że jest kimś zupełnie innym. Widzisz to, co prezentuje z wierzchu. Prawda jest zawsze głębiej. Być może i Ty grasz. Pokazujesz się światu taką, jaką chciałabyś, żeby inni Cię widzieli? Może i Ty czasami jesteś agresywna, a kiedy indziej uległa? Krzyczysz lub chowasz się przed tym, czego pragniesz? Warto to zmienić.

 

Częściej o swoich problemach mówią kobiety, chociaż jeszcze wiele milczy. Pewność siebie kobiet jest na bardzo niskim poziomie. Znaczna część kobiet zamyka się przed światem, wstydzi i boi się oceny, w związku z czym tylko przeżywa życie, powielając znane schematy. “Co ludzie powiedzą” dudni w ich uszach. W związku z tym z uległością przyjmują to, co inni im dają, zamiast być i żyć w zgodzie ze sobą. Z rozmów wynika, że wszystkie pragną być pewne siebie. Takim ludziom przecież łatwiej się żyje. 

  

Pewność siebie nie jest agresją, głośnym wyrażaniem swoich myśli czy bezpośrednim lecz niemiłym mówieniem “nie”. A tak właśnie wielu ją rozumie. Dlatego też zdecydowane i pozornie silne osoby wciąż uznaje się za pewne siebie. Grają role z pozoru bezpieczne, jednak nie dające wewnętrznego spokoju. Pod twardą skorupą jest ich niepewność i niska samoocena, którą próbują zagłuszyć zewnętrznym hałasem. 

 

Czym jest pewność siebie?

 

Pewność siebie jest przekonaniem - stanem umysłu, że cokolwiek w Twoim życiu się wydarzy, będziesz próbowała sobie z tym poradzić, wierząc we własny sukces. Nawet gdy próba, którą dokonasz nie doprowadzi Cię do zamierzonego celu, świadomie podejmiesz wyzwanie i nie poddasz się, zanim cokolwiek zrobisz. Pewność siebie jest odbiciem Twojego wewnętrznego stanu, w którym jesteś w danej chwili. To obraz Twoich MYŚLI, Twoich UCZUĆ i EMOCJI wobec tego,

co się dzieje. To Twoja gotowość do działania, oparta na wierze w swoje możliwości lub ich braku.

 

W niektórych sytuacjach możesz mówić o tym, że jesteś pewna siebie, a w innych, że brak Ci tej pewności. Inaczej zachowujesz się wobec ojca, a inaczej wobec brata, inaczej w domu, inaczej w pracy. Masz o sobie pewne wyobrażenie. Masz również w swojej głowie przekonania, które albo Cię wspierają albo ograniczają. To od nich uzależnione jest to, jak zareagujesz na coś, co pojawia się w Twoim życiu. 

 

Pewność siebie ułatwia życie. Jednak praca nad sobą nie jest łatwa. Zawsze zaczyna się od decyzji, że chcesz coś zmienić w swoim życiu. Potrzeba jednak do tego odwagi, a to nie jest proste. Po drugiej stronie strachu zawsze jest to, czego pragniesz. Dlatego warto zrobić krok, który zmienia życie.

 

Przejdźmy do konkretów. 

 

Pierwszym krokiem do PEWNOŚCI SIEBIE jest POZNANIE SIEBIE I ODKRYCIE WŁASNEGO POTENCJAŁU. Kiedy znasz swoje mocne i słabe strony, wiesz co możesz, a czego powinieneś unikać. Wykorzystujesz właściwie talenty, żyjesz w zgodzie ze sobą i łatwiej jest Ci osiągać sukcesy. 

 

Kolejny krok to WIARA W SIEBIE I WŁASNE MOŻLIWOŚCI. Z pewnością słyszałeś kiedyś, że wiara czyni cuda. Wierząc w siebie nabierasz pewności, dzięki czemu możesz więcej, niż wcześniej przypuszczałeś. 

Trzeci krok to PRACA NAD SOBĄ KAŻDEGO DNIA. Dzień w dzień wzmacniasz siebie, pozbywasz się niewspierających przekonań, uczysz się dobrych nawyków, poznajesz czym jest asertywność lub jak zarządzać sobą w czasie. 

Pewność siebie składa się z wielu elementów. To układanka, w której każdy puzzel jest ważny i ma swoje miejsce. Praca nad pewnością to tygodnie, miesiące, a czasami lata zmian mentalnych.  

 

Tylko od Ciebie zależy, czy odważysz się sięgnąć po więcej i staniesz się kobietą pewną siebie. Nie próbuj zmieniać innych i nie szukaj w nikim winy, że brak Ci tej pewności. Weź odpowiedzialność za siebie i kreuj życie takim, jakiego pragniesz.

Ludziom pewnym siebie żyje się łatwiej i są znacznie szczęśliwsi. Dlatego też warto wykonać ten trud. 

Jeśli chcesz poczytać więcej, możesz pobrać na mojej stronie www.kingaklejment.pl darmowego E-booka. Znajdziesz tam więcej wyjaśnień oraz ćwiczenia, które pomogą Ci w pracy nad pewnością siebie. 

Dziękuję, że przeczytałaś ten tekst. Zapraszam już wkrótce do kolejnej publikacji. Tym razem będzie o ASERTYWNOŚCI

 

Kinga Klejment

Mentorka i Trenerka Kobiet, Prawniczka, Autorka Książek, Założycielka Strefy Silnych Kobiet

https://kingaklejment.pl/

Trzy kroki do pewności siebie. 

23/09/2022
Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZOSTAŃ VIP!

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami!

 STYLIZACJE - PROPOZYCJE

Obejrzyj nasze stylizacje i zainspiru się!